Kongres LNE
Agnieszka Adamczyk
Instruktor stylizacji rzęs Noble Lashes oraz trener makijażu permanentnego. Doświadczenie zdobywała u najlepszych szkoleniowców. Z ogromną pasją dzieli się wiedzą i umiejętnościami ze swoimi kursantami.
Joanna Bieniek
Kosmetolog, podolog, właścicielka Gabinetu kosmetycznego Bellart w Dąbrowie Górniczej. Finalistka konkursu Kosmetyczka Roku 2017. Studentka studiów magisterskich w ŚWSM w Katowicach, kierunek kosmetologia. Specjalizuje się w zabiegach dla klientów z chorobami autoimmunologicznymi.
niedziela, 15 listopada 2020
15:10 - 15:50
Holistyczna pielęgnacja
Must-know: 5 zasad pielęgnacji gabinetowej w trakcie i po onkoterapii
Katarzyna Binda-Palimąka
Kosmetolog z 15-letnim doświadczeniem, szkoleniowiec z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. W swojej praktyce stosuje najczęściej autorskie terapie łączone. Specjalizuje się w zabiegach wspomagających regenerację tkanek, w szczególności w innowacyjnych metodach bazujących na autologicznych preparatach krwiopochodnych stosowanych w medycynie regeneracyjnej.
niedziela, 15 listopada 2020
10:30 - 11:30
Medical: Global anti-aging
Medycyna regeneracyjna: biostymulatory tkankowe
Lek. med. Gabriela Bogucka
Specjalista chorób wewnętrznych, lekarz medycyny estetycznej, dietetyk. Członek Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej (POLME), Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Uczestnik oraz prelegent licznych kongresów, warsztatów i szkoleń w zakresie medycyny estetycznej, dietetyki oraz medycyny przeciwstarzeniowej.
sobota, 14 listopada 2020
9:45 - 10:30
Premiery: aparatura hi-tech (sesja poranna)
Secret RF 2.0: radiofrekwencja mikroiglowa Secret RF – poznaj sekret pięknej skóry
Dr Mariusz Borkowski
Absolwent WUM. Lekarz medycyny estetycznej i anti-aging. Ekspert ds. zdrowia w pracach Parlamentu Europejskiego. Uczestnik międzynarodowych szkoleń i kongresów, na których poszukuje najbardziej skutecznych terapii dla swoich pacjentów. Aktywnie pomaga stowarzyszeniom pacjentów w ich codziennych zmaganiach, za co został trzykrotnie odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi. Wykonuje zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej i anti-aging.
sobota, 14 listopada 2020
12:30 - 13:15
BIZNES: sprzedaż i nowe technologie
Nowa rzeczywistość, nowe rozwiązania – telemedycyna w kosmetologii
Agnieszka Bujnowska
Kosmetyczka z ponad 30-letnim doświadczeniem, pedagog. Właścicielka Kliniki Piękna A. Bujnowska. Specjalizuje się w zabiegach anti-aging dla kobiet dojrzałych oraz w pracy z aparaturą hi-tech. Opracowuje własne procedury zabiegowe. Prowadzi szkolenia z wykorzystania aparatów hi-tech.
sobota, 14 listopada 2020
16:10 - 17:00
Aparatura Hi-tech
Case study: RF mikroigłowy – praktyczne triki i terapie łączone
Dr Valéria Campos
Brazylijska znawczyni technologii laserowych, lekarz dermatolog, absolwentka Harvard Medical Club, prelegentka, autorka publikacji i doniesień naukowych, współautorka podręczników z dziedziny laseroterapii i dermatologii.
niedziela, 15 listopada 2020
13:00 - 13:45
Premiery: aparatura hi-tech (sesja południowa)
Etherea MX: Piękne usta, bujna fryzura, skóra bez trądziku, blizn i rozstępów – czy to możliwe?
Dr Attilio Cecchini
Wieloletni wykładowca szkół kosmetyki profesjonalnej we Włoszech, specjalista w zakresie innowacyjnych technik usuwania owłosienia, Posiada 20-letnie doświadczenie w laseroterapii, twórca metody EPILMED, szkoleniowiec generalny Medika Italia.
niedziela, 15 listopada 2020
11:15 - 12:00
Premiery: aparatura hi-tech (sesja poranna)
Medika: Epilmed – rewolucja w epilacji
Dawid Cukierski
Główny szkoleniowiec marki M'onduniq, trener i edukator ziołowy Time4Herbs. Ukończył prestiżową uczelnię Clark University w Bostonie i otrzymał tytuł Master of MSPC. Studiował na Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Społecznej Akademii Nauk, absolwent SGGW – Biotechnologia Roślin Leczniczych.
niedziela, 15 listopada 2020
13:45 - 14:30
Premiery: aparatura hi-tech (sesja południowa)
M'onduniq Cosmétiques Professionnel: Oczyszczanie wodorowe – kiedy jest skuteczne i jak wykorzystać wodór w terapiach łączonych z zastosowaniem RF mikroigłowego, mezoterapii igłowej/mikroigłowej.
Dr Justyna Czerniak-Swędzioł
Doktor nauk prawnych, specjalizacja prawo pracy. Radca prawny w Krakowskiej OIRP, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca akademicki, autorka licznych publikacji m.in. z tematyki zakazu konkurencji w zatrudnieniu oraz uprawnień rodzicielskich.
niedziela, 15 listopada 2020
13:15 - 14:00
BIZNES: Pracownik i pracodawca
Specyfika zatrudnienia w biznesie beauty, czyli prawa pracodawcy i pracownika w praktyce
Anna Dybowska-Swoboda
Trycholog, wykładowca trychologii kosmetycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Właścicielka Instytutu zabiegowo-szkoleniowego ProDerm w Łodzi. Twórczyni autorskiej linii trychologicznej, członek ICATA.
sobota, 14 listopada 2020
15:30 - 16:00
Trychologia estetyczna
Zapalenie okołomieszkowe i inflammaging w kontekście problemów trychologicznych
Łukasz Dytko
Masażysta. Po utracie wzroku wynikającej z nieuleczalnej choroby genetycznej ukończył Studium Masażu w Katowicach, Szkołę Masażu w Krakowie oraz WSTH w Krakowie. Od lat wspomaga swoją pracą dr. Henryka Mekle w zakresie rehabilitacji osób poddających się zabiegom liposukcji. Niezwykle aktywny fizycznie, uprawia m.in. pływanie i biegi, prowadzi treningi personalne.
sobota, 14 listopada 2020
10:45 - 11:30
Masaż
Masaż jako niezbędny element rekonwalescencji po zabiegach liposukcji i iniekcyjnych metodach redukcji tkanki tłuszczowej – praktyka własna
Patrycja Filar
Kosmetolog, profesjonalna stylistka rzęs i brwi, instruktorka i współautorka programów szkoleniowych marki ImTheLashmaker, Lightbrow i Thuya. Autorka innowacyjnych szkoleń o męskiej stylizacji brwi (BROWber). Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw stylizacji rzęs, założycielka i stylistka Strefy Kobiet.
niedziela, 15 listopada 2020
12:30 - 13:15
Stylizacja: make-up & brows
InstaBROWS: perfekcyjna laminacja brwi w praktyce – pokaz zabiegu
Marlena Florczyk
Kosmetolog, psycholog biznesu i ekspertka doradztwa zawodowego. Właścicielka Celebrity Clinic. Szkoleniowiec z zakresu makijażu permanentnego, nagrodzona międzynarodowym certyfikatem Pro Artist. Laureatka ogólnopolskiego konkursu dla ekspertów i gabinetów branży beauty „Mistrzowie Urody” (2019).
niedziela, 15 listopada 2020
10:45 - 11:30
Makijaż permanentny
Linergistka na topie: jak budować bazę klientek i rozwijać biznes
Dr n. chem. Sebastian Grzyb
Rektor Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, wykładowca przedmiotów kierunkowych z dziedziny nauk chemicznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu, na kierunkach kosmetologia, chemia kosmetyczna i pielęgniarstwo. Konsultant i ekspert firm z branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Autor projektów badawczych oraz dydaktycznych w obszarze innowacyjnych form kształcenia studentów. Biegły sądowy w dziedzinie chemii.
sobota, 14 listopada 2020
15:15 - 16:00
EDU: Plan na start
Panel: Absolwent – branżowy debiutant – możliwości rozwoju i oczekiwania rynku
Aneta Hregorowicz-Gorlo
Kosmetolog, dietetyk, naturoterapeutka, specjalistka manualnych terapii twarzy. Autorka naturalnej i w pełni holistycznej metody Facemodelingu, kreatorka programów odnowy biologicznej twarzy, wideobooków i wielu warsztatów prowadzonych w Sopockiej Akademii Masażu.
sobota, 14 listopada 2020
10:45 - 11:30
Bezinwazyjny lifting
Panel dyskusyjny: Multiterapia - sekret skutecznych metod odmładzania twarzy
Karol Jabłoński
Fizjoterapeuta, instruktor masażu, terapeuta Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej Polskiego Towarzystwa Limfologicznego. Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Specjalista manualnych technik pracy na tkankach miękkich. Terapeuta FDM, pinoterapii, masażu tkanek głębokich.  W codziennej pracy łączy zarówno techniki powięziowe, jak i drenażowe.
sobota, 14 listopada 2020
9:00 - 9:45
Masaż
Maderoterapia - naturalna kolumbijska metoda modelowania sylwetki
Tomasz Jaworski
Finalista międzynarodowych mistrzostw makijażu permanentnego w kategorii „Master of brows”. Od kilku lat rozwija swój talent jako jeden z niewielu mężczyzn w Polsce zajmujących się mikropigmentacją. Zdobył rzeszę stałych klientek, prowadzi też cieszące się dużym zainteresowaniem specjalistyczne szkolenia. Właściciel Celebrity Clinic.
niedziela, 15 listopada 2020
9:00 - 9:45
Makijaż permanentny
Rozmowa z klientką kluczem do sukcesu – oczekiwania, potrzeby, efekty
Iwona Jokiel
Wieloletni wykładowca wydziałów nauk medycznych i farmaceutycznych. Autorka wielu artykułów naukowych i branżowych z dziedziny onkologii skóry, dermatoskopii i farmacji. Trenerka technologii Indiba w Polsce.
niedziela, 15 listopada 2020
9:45 - 10:30
Premiery: aparatura hi-tech (sesja poranna)
Indiba Polska: Najbezpieczniejsza platforma medyczna służąca do regeneracji tkanek
Anna Jurewicz-Sawa
Certyfikowana instruktorka terapii Crystal lifting, Thermie i kontroli wagi sorensensistemTM. Z wykształcenia filolog, coach i szkoleniowiec.
niedziela, 15 listopada 2020
9:45 - 10:30
Premiery: pielęgnacja
sorensensistem™: Japoński Cosmo Crystal lifting twarzy i szyi jako przykład naturalnych odmładzających zabiegów manualnych. Piękno i zdrowie wprost z Twego wnętrza, metoda Lone Sorensen
Elżbieta Jurkojć
Terapeutka spa, dyplomowana masażystka, członek World Massage Federation. Specjalizuje się w kosmetyce holistycznej i naturalnych terapiach twarzy i ciała. Właścicielka Holistic Day Spa.
sobota, 14 listopada 2020
9:45 - 10:15
Bezinwazyjny lifting
Case study: Metody liftingujące według TMC z zastosowaniem gua sha i akupunktury
Dr n. biol. Magdalena Kaźmierczak
Ceniony szkoleniowiec i propagatorka czołowych marek z branży medycyny estetycznej i kosmetologii, wykładowca akademicki. Ekspert Akademii Wiedzy Praktycznej Panda Medical by Panda Group i marki Nimue Skin.
niedziela, 15 listopada 2020
9:00 - 9:45
Premiery: pielęgnacja
Nimue Skin Technology: Innowacyjne i interdyscyplinarne podejście do procesu starzenia się skóry – program terapeutyczny Nimue Skin Technology
Bartosz Kiec
Biotechnolog medyczny, absolwent studiów podyplomowych na kierunku trychologia w kosmetologii na UJ. Członek MSTKiE oraz  ICATA. Wykładowca w WSIiZ w Warszawie, właściciel gabinetu Anagen w Kielcach.
sobota, 14 listopada 2020
16:30 - 17:00
Trychologia estetyczna
Choroby o podłożu psychosomatycznym w pracy trychologa
Katarzyna Kłosińska
Absolwentka UM w Łodzi, kosmetolog, podolog. Prowadzi prywatny gabinet podologiczny w Mielcu. Wykładowca i szkoleniowiec, współtwórca programu innowacyjnych szkoleń podologicznych PodoEdukacja. Podczas szkoleń przekazuje swoje doświadczenie, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo i higienę pracy.
niedziela, 15 listopada 2020
15:30 - 16:15
Podologia
Choroby aparatu paznokciowego u seniorów – etiologia i metody postępowania w gabinecie podologicznym. Studium przypadku.
Katarzyna Kołakowska
Trycholog, pracuje w Instytucie Trychologii® w Warszawie. Specjalistka i autorka licznych publikacji z zakresu terapii excimerowych. Swoją wiedzę pogłębia na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka pracy naukowej „Łysienie plackowate – diagnostyka różnicowa”. Członek zarządu komitetu organizacyjnego ogólnopolskiej konferencji naukowej Interdyscyplinarne Aspekty Chorób Skóry i Błon Śluzowych.
sobota, 14 listopada 2020
14:30 - 15:00
Trychologia estetyczna
Zaawansowane terapie trychologiczne z wykorzystaniem systemu excimerowego
Ewa Kopaczewska
Pielęgniarka w Centrum Zdrowia Dziecka, specjalistka pielęgniarstwa onkologicznego, od ponad 20 lat pracuje na oddziale onkologii. Od ponad 10 lat zajmuje się też podologią, zawodowo związana z Poradnią Chorób Stopy w Warszawie. Stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu podologii, onkologii, rehabilitacji, ortopedii i dermatologii. Autorka artykułów w pismach branżowych i wykładów konferencyjnych. Współautorka „Atlasu Podologicznego. Patologie skóry i stóp”.
niedziela, 15 listopada 2020
14:30 - 15:30
Podologia
Case study: zabiegi operacyjne w obrębie palucha
Diana Kosareva
Posiada 23-letnie doświadczenie w kosmetologii. Ekskluzywny przedstawiciel kosmetyków Anna Lotan w Polsce. Właścicielka firmy Vedara Medical.
niedziela, 15 listopada 2020
10:30 - 11:15
Premiery: pielęgnacja
Anna Lotan bio-cosmetic labs: Oczyszczanie twarzy na zimno metodą Anna Lotan
Agnieszka Kostrzewa-Niedziela
Oficjalny Partner Pml Professional Master Line, marki premium na rynku polskim i zagranicznym. Międzynarodowy trener makijażu permanentnego. Wielokrotna reprezentantka Polski na Międzynarodowych Mistrzostwach PMU. Prelegentka na konferencjach, kongresach i wyższych uczelniach. Jurorka na Mistrzostwach Polski Makijażu Permanentnego. Autorka artykułów o tematyce pigmentacji w gazetach branżowych.
sobota, 14 listopada 2020
13:00 - 13:45
Premiery: stylizacja
PML Professional Master Line: Makijaż permanentny brwi – nowoczesna technika bez korekty „Ombre Insta Smooth Brows"
Joanna Kostrzewska
CEO Plazanet RevitaLash® Polska, Plaza Medical. Ambasadorka RevitaLash i Mnemosline®, kosmetolog, planistka przestrzenna, dyplomowana konsultantka metody Recall Healing – Totalna Biologia. Od 2009 roku dzięki zaangażowaniu gabinetów prowadzi ogólnopolską akcję „Zdrowy nawyk, zdrowe piersi” i wspiera Amazonki.
sobota, 14 listopada 2020
11:15 - 12:00
Premiery: aparatura hi-tech (sesja poranna)
Mnemosline®: Mnemosline® 2020, neurostymulator mózgu światłem SLI prof. neurologii i chirurga Francesco Ferro Milone
Dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka
Specjalista dermatolog-wenerolog. Wieloletni praktyk i lekarz szkolący w ramach Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Estetycznej i Studiów Podyplomowych Medycyna Estetyczna WUM. Autorka publikacji w krajowych i zagranicznych pismach dermatologicznych.
sobota, 14 listopada 2020
10:30 - 11:15
Premiery: pielęgnacja
Mediderma: Enkapsulowany kwas bursztynowy w pielęgnacji profesjonalnej
Lek. med. Ewelina Kozina
Lekarz i trycholog. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Medizinische Hochschule w Hanowerze, praktykuje w Instytucie Trychologii w Warszawie. Członek ICATA.
sobota, 14 listopada 2020
10:30 - 11:00
Trychologia medyczna
Wypadanie włosów objawem chorób autoimmunologicznych
Anna Lechowicz
Kosmetolog, dyplomowana pielęgniarka, specjalista ds. wdrożeń i szkoleń Norel Dr Wilsz,. Wieloletni trener marki, specjalizuje się w zabiegach na twarz oraz w spersonalizowanym podejściu do pielęgnacji skóry, szczególnie w strategiach terapeutycznych skóry problemowej i dojrzałej. Wiedzę o skórze i składnikach aktywnych wykorzystuje w pracy na co dzień, ściśle współpracując z działem R&D, miejscem gdzie rodzą się najciekawsze pomysły firmy.
sobota, 14 listopada 2020
11:15 - 12:00
Premiery: pielęgnacja
Norel Dr Wilsz: Przedpremiera: Trzy innowacyjne terapie kwasowe Norel Dr Wilsz
Lidia Lepiarz
Od 24 lat zajmuje się kosmetyką i równie długo przyjaźni z LNE. Założycielka gabinetu  Forever Young i Instytutu Kalpana. W pracy z klientami stosuje autorskie metody i rozwiązania. Uczestniczyła w wielu szkoleniach, sympozjach i seminariach, często o tematyce wybiegającej poza zakres kosmetyki, co pozwala jej na holistyczne podejście do pracy z urodą. Ukończyła m.in. Collegium Cosmeticum I i II stopnia, kursy z zakresu psychosomatyki, kinezjologii, masażu transbukalnego, chiromasażu i masażu hormonalnego.
sobota, 14 listopada 2020
9:00 - 9:45
Bezinwazyjny lifting
Nieinwazyjny lifting twarzy – spersonalizowane zabiegi i techniki manualne
Dr Zbigniew Leśniowski
Lekarz, absolwent I Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie i studiów Executive MBA na Nottingham Trent University UK. Dyrektor naukowy Europejskiego Ośrodka Doskonalenia Lekarzy Medycyny Estetycznej ECLEST oraz dyrektor medyczny Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej. Certyfikowany Ekspert (EBBA) Medycyny Estetycznej, wykładowca kongresów, wyróżniony nagrodą LNE Medical Beauty Award.
niedziela, 15 listopada 2020
13:15 - 14:00
Medical: Terapie łączone
Największe wyzwania estetyczne – newralgiczne obszary
Leszek Lisowski
Podolog, absolwent WSTH na kierunku Promocja Zdrowia z Podologią oraz Akademii Podologii w Katowicach. Specjalista z zakresu ortopodoligii, leczenia wrastających paznokci i biomechaniki kończyny dolnej. Licencjonowany edukator zdrowia, regionalny Małopolski Konsultant w Stowarzyszeniu Podiatrów i Podologów.
niedziela, 15 listopada 2020
16:15 - 17:00
Podologia
Leczenie koślawości stopy we współpracy interdyscyplinarnej podologa z fizjoterapeutą
Maciek Lyko
Absolwent Madonna University (USA) na kierunku dietetyka i zdrowe odżywianie oraz zarządzanie w turystyce i hotelarstwie. Przez ostatnie 20 lat podróżował po świecie, szkoląc się u najlepszych specjalistów w dziedzinie masażu. Ukończył kursy z zakresu m.in. masażu sportowego, ortopedycznego, gorącymi kamieniami oraz refleksologii. Jest instruktorem jogi, pilatesu i masażu tajskiego. Specjalizuje się w masażu jamy brzusznej i masażu dźwiękiem. Autor formuły siedmiu kroków „7 R's", która pozwala usprawnić pracę masażysty w biznesie beauty i zwiększyć zyski salonu.
sobota, 14 listopada 2020
9:45 - 10:45
Masaż
Jak sprawić, żeby masaż stał się dla klienta wyjątkowym doświadczeniem
Marcin Łyjak
Prezes Zarządu Biotec Lasers Polska.
niedziela, 15 listopada 2020
12:15 - 13:00
Premiery: aparatura hi-tech (sesja południowa)
Biotec Lasers Polska: Biotec Italia odnawia się - przyszłość jest teraz
Dr n. med. Marta Maciak
Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją, a w 2009 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z zakresu dermatologii. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. Prezes Academy of Laser Dentistry Study Club Poland oraz AMERIAA Poland. Autorka wielu publikacji, wykładowca i szkoleniowiec.
niedziela, 15 listopada 2020
9:45 - 10:30
Medical: Global anti-aging
Face lift (dental lift) w nowoczesnym ujęciu
Alexandra Mglosiek
Absolwentka kierunku Human Medicine Uniwersytetu Medycznego Paracelsus w Bawarii w Niemczech, doświadczony szkoleniowiec. Praktykowała pod okiem sław medycyny estetycznej, m.in. dr. Borisa Sommera w Rosenparkklinik w Darmstadt. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów oraz prowadzeniu szkoleń z zakresu zabiegów anti-aging w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Wprowadza na polski rynek nowe technologie z obszaru medycyny estetycznej.
niedziela, 15 listopada 2020
10:30 - 11:30
Medical: Global anti-aging
Medycyna regeneracyjna: biostymulatory tkankowe
Agnieszka Mienik
Kosmetolog, absolwentka WSZKIPZ w Warszawie, właścicielka gabinetu Bezpieczna Kosmetyka. Specjalistka z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała, przez lata współpracowała z dermatologami oraz lekarzami medycyny estetycznej. Wykładowca Wyższej Uczelni Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunkach kosmetologia kliniczna  i kosmetologia estetyczna. Członek Stowarzyszenia Przyjazna Kosmetyka. W 2015 roku utworzyła markę BK Man i stworzyła program zabiegowy dla mężczyzn w gabinecie kosmetycznym.
niedziela, 15 listopada 2020
15:50 - 16:30
Holistyczna pielęgnacja
Mężczyzna w gabinecie – problemy, oczekiwania i rozwiązania szyte na miarę
Lek. med. Mateusz Nawrocki
Absolwent Wydziału Lekarskiego CM UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Stale pogłębia swoją wiedzę w ramach certyfikowanych szkoleń z zakresu medycyny estetycznej oraz nowych technologii w medycynie przeciwstarzeniowej. Pracuje w Medistica Medycyna + Piękno w Krakowie. Autor kilkuset artykułów z zakresu medycyny i chorób człowieka dla czołowych polskich portali internetowych.
niedziela, 15 listopada 2020
14:30 - 15:00
Medical: Estetyczne konturowanie
Zabiegi estetyczne dla mężczyzn
Monika Nitecka
Kierownik sprzedaży w Urgo Aesthetics. Mgr kosmetologii oraz inżynier ochrony środowiska. Autorka złożonych protokołów zabiegowych. Szkoli kosmetologów i lekarzy. Wielokrotny prelegent na Kongresach LNE z kilkuletnim doświadczeniem zabiegowym.
niedziela, 15 listopada 2020
11:15 - 12:00
Premiery: pielęgnacja
Retix.C: Nowość! Zabieg Retix.C EYE: całoroczny zabieg odmładzająco-rewitalizujący skórę wokół oczu
Katarzyna Nowacka
Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem, prowadzi swój gabinet kosmetyczny. Absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi oraz I i II stopnia Collegium Cosmeticum. Członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kosmetologii Przyjazna Kosmetyka, członek Polskiej Akademii Dietetyki i Mikroodżywiania. Nieustannie poszerza wiedzę z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej, laseroterapii, dietetyki, mikroodżywiania, a także psychologii.
niedziela, 15 listopada 2020
14:30 - 15:10
Holistyczna pielęgnacja
Cukrzyca i insulinooporność – choroby cywilizacyjne w odniesieniu do skóry i pracy w gabinecie
Monika Osuch
Specjalistka ds. marketingu dla kobiecych biznesów, coach, mentor marketingu i sprzedaży online. Na co dzień prowadzi działania reklamowe dla klientów na platformach Facebook i Instagram oraz szkolenia i konsultacje z zakresu skutecznego marketingu online.
sobota, 14 listopada 2020
12:30 - 13:15
EDU: Biznesowy debiut
Biznes po godzinach – skuteczne narzędzia promocji online w branży beauty
Dr Barbara Parda-Głomska
Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku i PSME w Warszawie. Lekarz medycyny estetycznej, psychiatra i psychoterapeutka. Właścicielka Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda w Zalesiu Górnym pod Warszawą.
niedziela, 15 listopada 2020
10:30 - 11:15
Premiery: aparatura hi-tech (sesja poranna)
Ellisys Plus: Procedura termoliftingu frakcyjnego
Dr Bartosz Pawlikowski
Lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatologii, dermatologii dziecięcej i onkologicznej, pediatra. Założyciel łódzkiej Kliniki Medevac. Ceniony wykładowca i szkoleniowiec technik zabiegowych w zakresie medycyny estetycznej i laseroterapii. Znany z udanych procedur leczenia powikłań po zabiegach medycyny estetycznej.
sobota, 14 listopada 2020
14:30 - 15:20
Aparatura Hi-tech
Zaawansowana walka z fotostarzeniem – nowoczesne lasery i terapie łączone
Edyta Pijet
Dyplomowana masażystka, certyfikowana terapeutka KTP oraz Japońskiego Cosmoliftingu Twarzy. Pasjonatka manualnych technik pracy z tkankami oraz naturalnych metod dbania o piękne i zdrowe ciało. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem łączy obie metody w swoim gabinecie. Holistyczne podejście do klientów pozwala jej opracowywać zabiegi, które wpływają na równowagę duszy i ciała.
sobota, 14 listopada 2020
9:00 - 9:45
Masaż
Maderoterapia - naturalna kolumbijska metoda modelowania sylwetki
Dr Sława Połoczańska-Godek
Pedagog zdrowia, kosmetolog. Wieloletni nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, wykładowca na Studiach Podyplomowych dla Lekarzy w zakresie estetyki twarzy w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Własną praktykę prowadzi od 1992 roku. Autorka książki „Tkanka łączna w narracji poznawczo-terapeutycznej. Koncepcja holistycznej kosmetologii, trychologii i podologii.”, która wkrótce trafi do sprzedaży. Członek ICATA.
sobota, 14 listopada 2020
12:30 - 13:15
Trychologia: praktyczne rozwiązania
Wpływ plastyczności tkanki łącznej na efektywność zabiegów trycholgicznych. Techniki neuromasażu w terapii trychologicznej – wykład i pokaz zabiegu
Dr n med. Barbara Pytrus
Specjalista dermatolog II stopnia, absolwentka Wydziału Lekarskiego AM we Wrocławiu. Nauczyciel akademicki, członek Zarządu Sekcji Dermatologii Estetycznej przy PTD. Współautorka i redaktor naukowy książek z dziedziny dermatologii estetycznej, chirurgii dermatologicznej i laseroterapii. Prowadzi Gabinet Dermatologii Leczniczej i Laserowej „PytrusDERM” we Wrocławiu. Specjalizuje się w leczeniu trądziku zwykłego i różowatego oraz w dermatologii anti-aging i laseroterapii.
niedziela, 15 listopada 2020
9:00 - 9:40
Trądzik w praktyce
Nowe wytyczne w terapii zmian w trądziku
Monika Ratajczak
Manager ds. sprzedaży w Plazanet RevitaLash® Polska, absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
sobota, 14 listopada 2020
13:45 - 14:30
Premiery: stylizacja
Revitalash®: Revitalash® - zdrowy nawyk odżywiania rzęs, brwi i włosów
Dr Magdalena Rogóż
Specjalistka i szkoleniowiec z zakresu nowoczesnych technologii. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na kierunku kosmetologia. Współwłaścicielka gabinetu kosmetyki estetycznej Akademia Urody we Wrocławiu. Autorka publikacji naukowych oraz uczestniczka licznych staży zagranicznych z zakresu nowoczesnej kosmetologii estetycznej. Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów i KIK.
sobota, 14 listopada 2020
15:20 - 16:10
Aparatura Hi-tech
Lifting HIFU – oczekiwania a efekty
Karolina Ryszkiewicz
Ekspertka ds. biznesu beauty z 10-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Od 2019 roku właścicielka salonu Nailies by Karolina Ryszkiewicz. Pracując w korporacji, nabrała wielu dobrych nawyków związanych ze standardami oraz procedurami, które pomagają w zarządzaniu firmą. Specjalizuje się we wspieraniu gabinetów kosmetycznych w obszarze finansów, obsługi klienta i budowania wizerunku.
sobota, 14 listopada 2020
16:15 - 17:00
EDU: Plan na start
Rentowność salonu – ucz się i licz!
Jarosław Sawa
Certyfikowany terapeuta refleksolog, instruktor Japońskiego Cosmoliftingu, tybetańskiej refleksologii karku i głowy oraz drenażu limfatycznego metodą sorensensistemTM.
niedziela, 15 listopada 2020
9:45 - 10:30
Premiery: pielęgnacja
sorensensistem™: Japoński Cosmo Crystal lifting twarzy i szyi jako przykład naturalnych odmładzających zabiegów manualnych. Piękno i zdrowie wprost z Twego wnętrza, metoda Lone Sorensen
Justyna Sękowska
Ekspert i trener sprzedaży w branży beauty. Od 13 lat specjalizuje się w rozwoju oraz w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi. Współpracuje zarówno z małymi, butikowymi salonami, jak i z dużymi światowymi firmami. W ciągu ostatnich lat rozwinęła cztery marki kosmetyczne i przyczyniła się do rozkwitu salonów Beauty & Spa dla L’Oreal Polska. Autorka szkoleń sprzedażowych, które wpływają na efektywność zespołu, wzrost dochodu, a przede wszystkim na budowanie relacji.
sobota, 14 listopada 2020
13:15 - 14:00
BIZNES: sprzedaż i nowe technologie
Bezpośrednia sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji domowej
Prof. dr hab. Alina Sionkowska
Profesor chemii, kierownik Katedry Chemii Biomateriałów i Kosmetyków na Wydziale Chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbywała staże naukowe m.in. w Institute of Dental Biomaterials w Sztokholmie, Uniwersytecie Cambridge w Anglii, Uniwersytecie Laval w Kanadzie czy Uniwersytecie Bordeaux we Francji. Specjalizuje się w przemianach fotochemicznych w kolagenie i w mieszaninach polimerów naturalnych i syntetycznych. Współautorka 200 artykułów opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Brała udział w krajowych i zagranicznych projektach badawczych.
sobota, 14 listopada 2020
10:15 - 10:45
Bezinwazyjny lifting
Klasyka w nowoczesnej odsłonie – kolagen w zastosowaniach kosmetycznych i biomedycznych
mgr inż. Paulina Spaleniak
Kosmetolog, absolwentka Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu oraz UJ w Krakowie. Inżynier biotechnologii. Prowadzi własny gabinet kosmetologii w Wieluniu. Współpracuje z dwiema polskimi markami – producentem kosmetyków oraz producentem sprzętu kosmetycznego. Autorka artykułów w czasopismach branżowych. W swojej praktyce stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do klienta, co pozwala osiągać maksymalne efekty. Lubi wyzwania i ciężkie przypadki, dzięki którym wie, że jej praca ma sens.
niedziela, 15 listopada 2020
9:40 - 10:10
Trądzik w praktyce
Case study: Trądzik oczami kosmetologa – praktyczne rozwiązania gabinetowe
Julita Stępień
Kosmetolog z 20-letnim doświadczeniem. Właścicielka dwóch gabinetów kosmetologicznych w Kielcach. Jako jedna z pierwszych osób z branży w Polsce zaczęła pracę z urządzeniami laserowymi i IPL. Absolwentka Collegium Cosmeticum I i II stopnia. Członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”. W swojej pracy kieruje się przesłaniem „profesjonalizm i pasja”.
sobota, 14 listopada 2020
13:15 - 14:00
EDU: Biznesowy debiut
Klientka na lata – jak budować lojalność
Dr Franciszek Strzałkowski
Lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, członek American Academy of Aesthetic Medicine oraz Niemieckiego Towarzystwa Terapeutów Toksyną Botulinową. Opracował wiele autorskich terapii i programów zabiegowych. Specjalizuje się w procedurach z użyciem toksyny botulinowej, nici liftingujących oraz w całej gamie zabiegów biostymulujacych. Współpracował wiele lat z Kliniką Uniwersytecką w Akwizgranie.
niedziela, 15 listopada 2020
9:00 - 9:45
Medical: Global anti-aging
Innowacyjny lifting nićmi stałymi
Dr Przemysław Styczeń
Lekarz medycyny estetycznej, absolwent Akademii Medycznej w Katowicach, z wyróżnieniem ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, należy do Zarządu ICATA. Autor wielu publikacji w prasie. Prowadzi Gabinet Medycyny Estetycznej w Warszawie.
sobota, 14 listopada 2020
9:45 - 10:30
Trychologia medyczna
Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia o różnej etiologii
Dagmara Swajdo
Kosmetolog i linergistka z wieloletnim doświadczeniem. Makijażystka gwiazd, Mistrz Polski w makijażu i stylizacji oraz w makijażu permanentnym brwi. Wykładowca uczelni wyższych oraz Akademii Wizażu w Warszawie.
niedziela, 15 listopada 2020
9:45 - 10:45
Makijaż permanentny
Odbarwienia w mikropigmentacji – zapobieganie i korekta
Ewelina Szendzielorz
Kosmetolog, specjalistka trychologii. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów podyplomowych z zakresu trychologii, technologii fryzjerstwa oraz pedagogiki. Wykładowca i współautorka programu nauczania na kierunku „Trychologia w kosmetologii” Collegium Medicum UJ. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA, właścicielka gabinetu trychologicznego TrichoCare®.
sobota, 14 listopada 2020
13:15 - 14:00
Trychologia: praktyczne rozwiązania
Case study: Efektywność terapii trychologicznej z zastosowaniem elektroporacji mikroigłowej – wykład i pokaz zabiegu
Dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic
Specjalista dermatolog-wenerolog, wykładowca w Collegium Medicum UJ. Specjalizuje się w laseroterapii, dermoskopii oraz trychologii. Autorka ponad 50 publikacji naukowych, członek International Dermoscopy Society, International Trichoscopy Society, North American Clinical Dermatologic Society, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów, SLDE i ICATA. Od 20 lat związana zawodowo z Kliniką Medistica, Medycyna + Piękno.
sobota, 14 listopada 2020
9:00 - 9:45
Trychologia medyczna
Diagnostyka chorób włosów – fakty i mity
Lek. Piotr Sznelewski
Dermatolog i lekarz medycyny estetycznej, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
sobota, 14 listopada 2020
10:30 - 11:15
Premiery: aparatura hi-tech (sesja poranna)
V-Laser: Laser Nd:YAG KTP w zabiegach zamykania naczynek i pajączków oraz redukcji rumienia
Lek. med. Konrad Szymczak
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim,  współpracujący na co dzień z Kliniką włosów HairLab. Absolwent Trichology Clinical Education  oraz członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA.
sobota, 14 listopada 2020
15:00 - 15:30
Trychologia estetyczna
Jak uzyskać najlepsze efekty w odroście włosów? Terapie lekarskie łączone z opieką trychologiczną oraz psychologiczną nad pacjentem
Magdalena Szymczak-Kępka
Psycholog-diagnosta, trycholog, autorka książki „Problem w głowie czy na głowie”. Wykładowca akademicki WSBiNoZ w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii klinicznej SWPS oraz z dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych WUM. Członkini-założycielka ICATA. Pracuje w Klinice Hair Lab w Warszawie. Prowadzi autorski program terapeutyczny dla osób zmagających się z trichotillomanią, zajmuje się też projektowaniem niechirurgicznych uzupełnień włosów.
sobota, 14 listopada 2020
15:00 - 15:30
Trychologia estetyczna
Jak uzyskać najlepsze efekty w odroście włosów? Terapie lekarskie łączone z opieką trychologiczną oraz psychologiczną nad pacjentem
Małgorzata Szymczyk
Szkoleniowiec, zabiegowiec i linergistka z ponad 10-letnim stażem zawodowym. Odbyła szereg kursów u najlepszych specjalistów z medycyny estetycznej w Polsce i za granicą (Niemcy, Korea Południowa, Rosja, Cypr). Studia na wydziale Technologii Chemicznej i Inżynierii Procesowej na Politechnice Krakowskiej dały jej umiejętność analizowania składów preparatów, a także ich reaktywności i reologii. Specjalizuje się w zabiegach modelowania ust. Entuzjastka wykorzystywania odkryć bioinżynierii i biochemii w branży estetycznej.
niedziela, 15 listopada 2020
16:00 - 17:00
Medical: Estetyczne konturowanie
Modelowanie ust – estetyczne wyzwanie nr 1
Dr n. chem. Alicja Śliwowska
Doktor nauk chemicznych (spec. chemia kosmetyczna), magister kosmetologii i dietetyk. Autorka publikacji naukowych, wielokrotnie nagradzana za najlepsze wystąpienia na krajowych i zagranicznych konferencjach. Współautorka patentu kosmetycznego (koniugat JA-YPFF). Pracuje jako wykładowca na kierunku kosmetologia na PWSZ w Koninie, prowadzi szkolenia dla profesjonalistów oraz konto na IG (@dr_skinsesh), gdzie rozwiewa mity kosmetyczne, analizuje składy produktów i krytycznym okiem przygląda się nawykom pielęgnacyjnym.
niedziela, 15 listopada 2020
10:40 - 11:00
Trądzik w praktyce
Trendy: nowe składniki w terapii trądziku
Tomek Tomasik
Absolwent kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalista manualnego odmładzania twarzy, autor programów i technik masaży spa, właściciel szkoły masażu Akademia Spa, gdzie prowadzi kursy, m.in. z japońskich technik masażu Kobido, osteopatii estetycznej czy Zoga Face Integration. Z sukcesem łączy techniki fizjoterapeutycznej pracy mięśniowo-powięziowej obszaru twarzy ze sztuką masażu japońskich mistrzów.
sobota, 14 listopada 2020
10:45 - 11:30
Bezinwazyjny lifting
Panel dyskusyjny: Multiterapia - sekret skutecznych metod odmładzania twarzy
Aleksandra Tomiczek
Mgr kosmetologii, wykładowca kosmetologii oraz Studiów Podyplomowych z Kosmetologii Bioestetycznej i „Kosmetologia Masterclass - techniki łączone" w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu. Autorka 3-stopniowej techniki łączącej kosmetologię i medycynę estetyczną (zabiegi hi-tech + zabiegi iniekcyjne + resurfacing chemiczny). Właścicielka Kliniki Urody i SPA Eliksir w Bydgoszczy.
sobota, 14 listopada 2020
14:30 - 15:15
EDU: Plan na start
W jaki sposób zadbać o swój rozwój zawodowy, łącząc pracę ze studiami kosmetologicznymi?
Dr Anna Maria Wasilewska
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, stypendystka studiów doktoranckich z zakresu immunologii, były wykładowca i asystent na WUM. Trener medycyny estetycznej w dla lekarzy, autorka artykułów prasowych, laureatka kongresu młodych naukowców Stowarzyszenia IADR, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jej główne zainteresowania to zabiegi medycyny estetycznej w obrębie jamy ustnej, twarzy i całego ciała pod kątem prewencji i korekty objawów starzenia. 
niedziela, 15 listopada 2020
15:00 - 16:00
Medical: Estetyczne konturowanie
Bezpieczeństwo w medycynie estetycznej. Jak ustrzec się przed powikłaniami.
Beata Wątorowska
Właścicielka nagradzanego salonu kosmetycznego, prowadzi działalność od ponad 25 lat. Absolwentka AM w Bydgoszczy oraz WAM w Łodzi, wykładowca Collegium Cosmeticum, prelegentka na konferencjach kosmetycznych, zapraszana jako ekspert do programów telewizyjnych. Prezes Stowarzyszenia Przyjazna Kosmetyka.
sobota, 14 listopada 2020
15:15 - 16:00
EDU: Plan na start
Panel: Absolwent – branżowy debiutant – możliwości rozwoju i oczekiwania rynku
Anna Wieczorek
Trycholog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, posiada długoletnią praktykę na oddziałach internistycznych, pediatrycznych i chirurgicznych. Specjalistka dietetyki klinicznej, zajmuje się koncepcją termiki pokarmów w chorobach autoimmunologicznych mających wpływ na problemy trychologiczne. Trycholog w Instytucie Trychologii, członek ICATA.
sobota, 14 listopada 2020
16:00 - 16:30
Trychologia estetyczna
Defekty genetyczne łodygi włosa
dr n. med. Małgorzata Wilk-Jędrusik
Dermatolog-wenerolog, kosmetolog, trycholog z holistycznym podejściem do pacjenta. W swojej praktyce łączy klasyczne, akademickie metody leczenia z nowinkami z pokrewnych dziedzin. Docenia zalety mikropigmentacji i implantologii włosów.
sobota, 14 listopada 2020
11:00 - 11:30
Trychologia medyczna
Gdy trycholog nie może pomóc
Iwona Wójcik
Kosmetolog, pielęgniarka, szkoleniowiec, trener i wykładowca z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, przekazuje swoje doświadczenie i wiedzę lekarzom, pielęgniarkom oraz kosmetologom. Tworzy protokoły zabiegowe dla firm kosmetycznych. Stoi na czele 14-osobowego zespołu Instytutu Piękna w Częstochowie. W 2013 r. otrzymała tytuł Kobiety Roku za innowacyjny produkt kosmetyczny na bazie komórek macierzystych, a w 2018 r. statuetkę Amicus Certus przyznawaną najlepszym wykładowcom akademickim.
niedziela, 15 listopada 2020
12:30 - 13:15
Medical: Terapie łączone
Case study: Odmładzanie idealne – synergia kosmetologii i medycyny
Magdalena Wójcik
Międzynarodowy manager i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka studiów MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania oraz programu LederShip w Harvard Business Review. CEO firmy doradczej Holistix Consulting. Prowadzi autorską serię szkoleń i warsztatów biznesowych m.in. dla branży beauty. Z sukcesem wprowadzała na polski rynek prestiżowe światowe marki kosmetyczne. Autorka projektu #holistixwork, stworzonego dla osób szukających pracy w realiach #postcovid, oraz #holistixwoman – cyklu bezpłatnych webinarów dla kobiet biznesu.
niedziela, 15 listopada 2020
12:30 - 13:15
BIZNES: Pracownik i pracodawca
Budowanie i motywowanie zespołu – wyzwanie numer 1. właściciela salonu
Agata Zejfer
Magister kosmetologii, psycholog, założycielka portalu www.kosmetologiawpolsce.pl oraz autorka licznych szkoleń przygotowanych specjalnie dla profesjonalistów z branży beauty.
niedziela, 15 listopada 2020
10:10 - 10:40
Trądzik w praktyce
Wywiad live: autorskie i holistyczne rozwiązania zabiegowe
Małgorzata Zemelka
Dyplomowana stylistka paznokci, główny szkoleniowiec marki Moyra w Polsce. Prowadzi warsztaty, szkolenia i pokazy na terenie całej Polski.
sobota, 14 listopada 2020
12:15 - 13:00
Premiery: stylizacja
Moyra: 100 sposobów na świąteczno-karnawałowe paznokciowe szaleństwo
Katarzyna Zielińska
Wizażystka z wieloletnim doświadczeniem z zakresu makijażu profesjonalnego. Umiejętności zawodowe zdobywała zarówno w Polsce, jak i za granicą, pracując w światowych stolicach mody wśród wspaniałych artystów (Dany Sanz, Rankin, Andrew Gallimore). Przez wiele lat związana z markami Inglot, Make Up For Ever Professional oraz Becca Cosmetics. Współwłaścicielka studia makijażu w Krakowie. Członkini agencji wizażystów Mua Familia. Od 10 lat swoją wiedzą i pasją dzieli się, ucząc w szkołach makijażu.
niedziela, 15 listopada 2020
13:15 - 14:00
Stylizacja: make-up & brows
Najgorętsze trendy makijażowe na sezon jesień/zima