Mikrobiom pod mikroskopem naukowca. Nowe odkrycia, fakty i mity


Podczas wykładu dowiesz się czym właściwie jest mikrobiom skóry i jakie spełnia funkcje. Dlaczego należy o niego dbać podczas codziennej pielęgnacji oraz z czym wiąże się brak dbałości o dobre bakterie. W prostych słowach opowiemy o najnowszych doniesieniach naukowych oraz zaprezentujemy wyniki naszych własnych badań. Na koniec obalimy popularne mity dotyczące mikrobiomu skóry.

dr n. med. Diana Kurkowska
Z wykształcenia biotechnolog. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CMUJ w Krakowie. Autorka licznych publikacji naukowych oraz wystąpień. Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała w laboratorium mikrobiologicznym biorąc udział w badaniach klinicznych oraz analizując kosmetyki czy suplementy diety. Współautorka własnej marki kosmetyków probiotycznych.
mgr Sylwia Poradzisz
Magister analityki medycznej CMUJ w Krakowie. Mikrobiolog z wykształcenia i z zamiłowania. Doświadczenie zawodowe zdobywała w laboratoriach klinicznych, farmaceutycznych oraz badawczo-rozwojowych. Pasjonatka ludzkiego mikrobiomu, ze szczególnym uwzględnieniem mikrobiomu skóry. Autorka licznych publikacji dla branży przemysłu kosmetycznego. Współtwórczyni innowacyjnej marki kosmetyków probiotycznych.