Skuteczne programy gabinetowe dla dojrzałych klientek


Jak tworzyć programy zabiegowe w oparciu o terapie łączone dla pań w okresie menopauzalnym?

 

W okresie okołomenopauzalnym sprawdza się holistyczne podejście kosmetologa, rozumiane jako kompleksowe ujęcie problemów ze skórą, włosami, zaburzeniami hormonami, niedoborami mikro i makroelementów, ale i całościowym spojrzeniu na klientkę – na cały jej ciało. Kobieca uroda nie kończy się na dekolcie, a że żyjemy coraz dłużej i chcemy cieszyć się aktywnością seksualną i sportową, my, kosmetolożki i fizjoterapeutki, skutecznie możemy pomóc klientkom zadbać o każdy element tej układanki. 

Wiadomo już, że pomocą odpowiednio dobranych zabiegów aparaturowych i działań fizjoterapeutycznych można skutecznie pozbyć się problemu nietrzymania moczu i zrewitalizować części intymne. A po to właśnie przychodzi do gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej coraz więcej klientek w wieku okołomenopauzalnym. Ujędrnienie skóry, programy anti-aging oraz zabiegi przywracające cerze witalność i świeżość nie cieszą, jeśli zawodzą strefy intymne. Z roku na rok wzrasta świadomość klientek, że można odmłodzić i poprawić także i te okolice – co ogromnie wpływa i na samopoczucie, i na jakość życia seksualnego. Coraz więcej pań chce raz na zawsze pozbyć się tak powszechnej dolegliwości, jaką jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Skoro można, to dlaczego nie? Młodość zatrzymać można poprzez aktywność fizyczną, a ćwiczyć warto do wieku sędziwego. Życie bez problemów urologicznych jest piękne, dlatego taka oferta w salonie kosmetycznym to obecnie strzał w dziesiątkę.

Poruszamy te tematy coraz chętniej w magazynie LNE, a na naszym Kongresie i Targach LNE, więcej opowie o tym profesjonalny duet: Agnieszka Bujnowska kosmetolożka, która specjalizuje się w kosmetologii hi-tech, ginekologii estetycznej i Magdalena Buczna, doświadczona fizjoterapeutka uroginekologiczna oraz estetyczna.

 

SALA PARYŻ | SOBOTA | 16:10 – 16:50

WARSZTAT EKSPERTA: LIFTING BIZNESU

PRELEGENTKI: Agnieszka Bujnowska, Magdalena Buczna