Prawdy i mity w podawaniu stymulatorów tkankowych


Cała prawda o biorewitalizatorach, biostymulatorach oraz redermalizatorach.

 

Co trzeba wiedzieć i umieć w gabinecie kosmetycznym, aby rozróżniać i prawidłowo stosować biorewitalizatory, biostymulatory oraz redermalizatory? Jakie są różnice między nimi? Kiedy procesy biorewitalizacji i biostymulacji skóry pod ścisłą kontrolą specjalisty przynoszą spektakularne rezultaty? 

Jeśli potencjał skóry nie wykazuje zdolności do samodzielnego tworzenia fibroblastów, a przyczyną ubytków jest jej deficyt nawilżenia, powinniśmy zacząć od biorewitalizacji. Stworzy ona warunki do wykorzystania potencjału aminokwasów, które podamy w kolejnych zabiegach. Następnym krokiem może być podanie atelokolagenu, który pozwoli na namnożenie fibroblastów w środowisku, które jest niemalże idealne. Takie postępowanie zwiększa efektywność długotrwałej terapii. Efekty zabiegu są zdecydowanie szybsze i bardziej spektakularne. 

Jeśli nie zadbamy o środowisko zewnątrzkomórkowe, nie będziemy w stanie przeprowadzić procesów biostymulacji, włącznie z wywołaniem kontrolowanego stanu zapalnego. Na Kongresie i Targach LNE mówić o tym będzie wybitna specjalistka z olbrzymią wiedzą i praktyką, Iwona Wójcik, kosmetolożka, pielęgniarka i wykładowczyni, nagrodzona tytułem Kobiety Roku i statuetką Amicus Certus dla wykładowców akademickich.

 

SALA PARYŻ | NIEDZIELA | 12:40 – 13:20

WARSZTAT EKSPERTA: BIOSTYMULATORY TKANKOWE

PRELEGENTKA: Iwona Wójcik