Medycyna i kosmetologia mitochondrialna


Dotarcie do źródeł i przyczyn powstania schorzenia daje szansę na jego wyleczenie.

 

Nowoczesna medycyna i kosmetologia przyszłości, która naprawdę pomaga pacjentom z przewlekłymi chorobami, również skórnymi, opiera się na roli mitochondriów w ludzkim ciele oraz niezwykłej mocy jaka w nich tkwi. Powoli stają się one Świętym Graalem medycyny i urody. Może jeszcze niewiele na ich temat wiemy, ale i tyle możemy obrócić w działanie – opóźnić starzenie się, przedłużyć zdrowie i młodość. Wszystko to jest możliwe poprzez poprawę pracy mitochondriów. 

Produkowane w mitochondriach ATP jest energetyczną walutą naszego ciała. Za nią możemy kupić wszystko – młodość, długowieczność, a raczej „długozdrowie”, regenerację tkanek, dobrze działający układ odpornościowy, sprawny mózg, ale też urodę. 

Na Kongresie i Targach LNE opowie o tym dr Krzysztof Majdyło, certyfikowany specjalista w zakresie terapii onkologicznej przez Deutschen Gesellschaft für Hyperthermie i Parmenides Praxis-Klinik w Bochum w Niemczech. W swojej praktyce, w Centrum Medycznym Św. Łukasza w Gdańsku, stosuje on diagnostykę i terapię mitochondrialną. Sięga do źródła zdrowia, do źródła życia – do mitochondriów właśnie.

Przypuszczalnie ewolucyjnie wywodzą się one od bakterii, z którymi mają wiele wspólnego. Czy można uznać, że to wyspecjalizowana funkcyjnie część naszego mikrobiomu? Człowiek powstaje i żyje na styku trzech różnych genomów, czyli źródeł informacji: naszego ludzkiego DNA – jądrowego, tego z naszych mitochondriów oraz z naszego mikrobiomu. To fascynujące, że de facto jesteśmy superorganizmami, bo składamy się z wielu organizmów, a komórek bakteryjnych jest w nas dziesięć razy więcej niż ludzkich. 

Brzmi fascynująco? Tak, a na wykładzie doktora Krzysztofa Majdyły, dowiecie się jeszcze więcej o mitochondriach, fascynujących, małych elektrowniach.

 

SALA PARYŻ | NIEDZIELA | 13:20 – 13:50

WARSZTAT EKSPERTA: BIOSTYMULATORY TKANKOWE

PRELEGENT: dr Krzysztof Majdyło