Holistyczna pielęgnacja i skuteczne terapie manualne dla skóry menopauzalnej


Cera klientek w okresie menopauzy zmienia się, jest bardziej wymagająca i kapryśna. Zanim to się stanie, wysyła nam jednak szereg sygnałów.

 

Czy można przygotować cerę na ten pełen wyzwań czas tak, aby zmiany hormonalne związane z okresem przekwitania jak najmniej na nią wpływały? Czy skóra kobiet w okresie menopauzy może jeszcze wyglądać zdrowo i młodzieńczo? Jakie zabiegi gabinetowe, terapie manualne i pielęgnacja są wtedy zalecane? 

Powszechnie wiadomo, że kiedy zaczyna się menopauza, następuje znaczny spadek poziomu hormonów, w szczególności estrogenów, co znacząco wpływa na proces starzenia się skóry. Następuje wówczas ścieńczenie naskórka, a cera staje się mniej jędrna w wyniku spowolnienia produkcji kolagenu oraz elastyny. Dotychczasowe nawyki pielęgnacyjne okazują się niewystarczające, podobnie jak zabiegi gabinetowe, nawet te wykonywane regularnie i kosztujące sporo. 

Spadek estrogenów może być przyczyną wielu zmian, gdyż dodatkowo zmienia się pH skóry, a tym samym jej odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych jest dużo mniejsza. Zwiększa się także przeznaskórkowa utrata wody, suchość, widać wolniejszą regenerację takiej cery. Pogorszenie się jej kondycji i nasilanie oznak starzenia się to często poważny problem dla klientek w okresie okołomenopauzalnym. 

Chcemy temu przeciwdziałać i opóźniać ten stan, na ile to możliwe. Jakie efekty w tym zakresie osiągają nasze ekspertki? Czy stawiają na zabiegi manualne, czy przyszłość jest tylko w zaawansowanym hi-tech?

Na Kongresie i Targach LNE są nimi kosmetolożki:Anna Grela, kosmetolożka z 27-letnim doświadczeniem zawodowym, która promuje holistyczne podejście do pielęgnacji skóry, naturalne kosmetyki i terapie manualne, oraz Katarzyna Hretczak, która łączy moc masaży i skuteczność dotyku, działając nie tylko na poziomie skóry czy mięśni, lecz dotykając znacznie głębszych sfer.

 

SALA PARYŻ | SOBOTA | 15:30-16:10 

WARSZTAT EKSPERTA: LIFTING BIZNESU

PRELEGENTKI: Anna Grela, Katarzyna Hredczak