Filary suplementacji i odżywiania w kuracji trądziku


Odpowiednio dobrane odżywianie, detoksykacja i suplementacja oraz naturalne kosmetyki liposomowe a terapia zmian trądzikowych.

 

Zaburzenia układu pokarmowego, niedobory witamin i minerałów oraz brak równowagi w podaży kwasów tłuszczowych mają ogromny wpływ na kondycję skóry z trądzikiem. Niedobory między innymi takich związków jak omega 3, witamin A i D, cynku, selenu, laktoferyny czy probiotyków niekorzystnie wpływają na stan cery trądzikowej, nasilając jej skłonność do niedoskonałości. Warto więc zadbać o odpowiednią podaż tych składników w menu. A czego unikać?. Okazuje się, że zaostrzeniu zmian trądzikowych sprzyja witamina B12 oraz jod. W przypadku jodu mechanizm ten nie jest jeszcze do końca znany, natomiast B12 powoduje silniejszą kolonizację bakterii Propionibacterium acnes.

Nasza ekspertka wyjaśni nie tylko to, jak odpowiednia dieta i suplementacja wspomagają proces terapii skóry trądzikowej, czy które składniki odżywcze mają wpływ na kondycję cery z tym problemem. Poda konkretne przykłady kuracji – jak skutecznie, trwale i bezpiecznie uporać się z trądzikiem. I choć to wiedza z zakresu dietetyki, każdemu kosmetologowi przydadzą się informacje na temat prawidłowego odżywiania się osób cierpiących na trądzik, które pojawiają się w gabinecie kosmetycznym. Poszerz swą wiedzę i podnieś kompetencje, a będziesz jeszcze lepszym ekspertem w holistycznych terapiach pielęgnacji skóry w zaciszu swojego gabinetu kosmetycznego. 

Wykład na Kongresie i Targach LNE poprowadzi Agnieszka Wyszyńska-Paluch, naturoterapeutka i psychodietetyczka, Instytut @biomedskin w Krakowie.

 

SALA PARYŻ | SOBOTA | 10:00 - 10:40 

WARSZTAT EKSPERTA: TRĄDZIK

PRELEGENTKA: Agnieszka Wyszyńska-Paluch