Czego jeszcze nie wiemy o stymulatorach tkankowych?


Nadchodzi era, w której wypełniacze tkankowe będą wisienką na torcie zabiegów anti-aging.

 

Stymulatory tkankowe są obecnie jedną z najskuteczniejszych grup produktów w estetyce XXI wieku. To one królują w gabinetach pod względem popularności, ale i efektów zabiegowych. Czym są, jakie jest ich działanie, jak je wykorzystać, by uzyskać maksimum  i czy możemy je łączyć z innymi zabiegami?

Jakie cechy wyglądu skóry i które elementy jej badania determinują wybór konkretnego stymulatora tkankowego?

Stymulatory tkankowe mają na celu proliferację fibroblastów, która dojdzie do skutku tylko w konkretnym środowisku, przed wybraniem i podaniem odpowiedniego preparatu musimy zweryfikować poziom nawilżenia skóry. 

Jeżeli więc jest ona odwodniona, najpierw musimy ją skutecznie nawilżyć, stosując np. specyfiki mezoterapeutyczne z kwasem hialuronowym. Wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego i ich stężenie na jeden mililitr preparatu trzeba umieć dobrać do stanu cery. 

Drugim elementem, który poddajemy badaniu jest ogólna kondycja skóry, która będzie determinowała jej koloryt i zachowanie w badaniu palpacyjnym. Jeżeli ma szarawy odcień, jest ziemista, jeżeli odnotujemy na niej przebarwienia – pierwszym z wyboru preparatem będzie ten, który w swoim składzie będzie miał mieszankę kwasu hialuronowego i kwasu bursztynowego.

Trzecim istotnym czynnikiem doboru preparatu będzie nasza umiejętność dostosowania ilości substancji czynnej do potrzeb konkretnej skóry. Nie zawsze więcej oznacza lepiej. Zdarza się, że cera dojrzała będzie lepiej tolerowała niższe stężenia substancji czynnej na początku kuracji.
Ostatnim, lecz nie mniej ważnym czynnikiem, są oczekiwania klientki, bo ułożenie planu zabiegowego może obejmować zintensyfikowanie efektów lub ich miarowe (wolniejsze) narastanie, co wymaga znacznie więcej czasu i użycia innych preparatów.

O tym oraz wielu innych niuansach zastosowania tych topowych obecnie składników na Kongresie i Targach LNE opowie Izabela Załęska, doktor nauk medycznych, międzynarodowa ekspertka w dziedzinie kosmetologii, współtwórczyni linii kosmeceutyków.

 

SALA PARYŻ | NIEDZIELA | 12:10 – 12:40

WARSZTAT EKSPERTA: BIOSTYMULATORY TKANKOWE

PRELEGENTKA: dr n med. Izabela Załęska