O Kongresie

O Kongresie

„Radość i wzruszenie ludzi obecnych na Kongresie pozwala mi sądzić, że czas wydarzeń na żywo wraca!”

Katarzyna Marciszyn z EXPO Kraków o wydarzeniu LNE.

 

Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny i Targi Beauty LNE to potężne wydarzenie, które mamy zaszczyt gościć w EXPO Kraków od wielu lat. Dwa razy w roku serce branży kosmetycznej bije w Krakowie, a kongres ściąga tysiące profesjonalistów z Polski i Europy. Ta piękna impreza przez ostatnie lata dynamicznie rozwijała się pod względem merytorycznym, ale także z roku na rok powiększała ofertę wystawców, prezentujących profesjonalne rozwiązania dla branży. 

Obserwując rozwój Kongresu, byłam zawsze pod dużym wrażeniem ogromnej pracy włożonej przez organizatorów w podnoszenie wartości wydarzenia. Skrupulatne analizy potrzeb klientów i reagowanie na istniejące trendy to elementy, które zawsze były i są obecne w planowaniu wydarzenia przez Wydawnictwo LNE. 

Pandemia zatrzymała nas wszystkich w połowie drogi. Rozpoczęty montaż Targów Stomatologicznych KRAKDENT w EXPO Kraków, planowane w niedalekiej przyszłości wydarzenia – wszystko to zostało zawieszone niemal z dnia na dzień. 

W takiej samej sytuacji znaleźli się również nasi partnerzy biznesowi, w tym Organizatorzy Kongresu LNE. Wielomiesięczne starania i praca nad organizacją wydarzenia zostały zawieszone. Świat wstrzymał oddech, obserwując z niepokojem rozwój sytuacji. A potem wszystko potoczyło się lawinowo - rozwój pandemii uniemożliwił realizację wydarzeń, zwłaszcza tych o tak szerokim zasięgu jak Kongres LNE. 

Po niemal dwóch latach branża spotkań znajduje się w zupełnie innym miejscu niż pod koniec 2019 roku. Brak pewności co do kolejnych fal pandemii i trudności finansowe tworzą wysokie ryzyko dla organizatorów wydarzeń. Powoli, bardzo ostrożnie powracają rozmowy o powrocie imprez realizowanych dotychczas w EXPO Kraków. Dlatego tak bardzo ważna jest odwaga naszych partnerów i odbudowywanie ich projektów. 

Jesienią tego roku jako pierwsi zdecydowali się na to organizatorzy Kongresu LNE. W dniach 16-17 września 2021, po niemal dwóch latach wreszcie przestrzenie EXPO Kraków ożyły na nowo! My, ludzie zajmujący się organizacją wydarzeń w firmie Targi w Krakowie na co dzień (m. in. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, Targi Stomatologiczne KRAKDENT) wiemy, jak ryzykownym przedsięwzięciem jest obecnie produkcja wydarzeń na taką skalę jak Kongres Kosmetologiczny LNE. Strach ludzi przed czwartą falą, problemy finansowe firm, utrudnienia związane z przemieszczaniem się pomiędzy granicami – to elementy które tworzą wysokie ryzyko niepowodzenia projektu. A jednak… odważnie patrząc w przyszłość Wydawnictwo LNE podjęło trud przygotowania wydarzenia na żywo. I szczerze i uczciwie muszę powiedzieć – wydarzenie okazało się sukcesem. Mniejsza wystawa, mniejsza liczba uczestników to naturalny efekt sytuacji, w której się znajdujemy. Mając szerokie rozeznanie w rynku spotkań wiem, że nie ma wydarzeń, które obecnie wielkością choćby przypominają swoje edycje z roku 2019. I jeszcze jakiś czas będą budować swoją pozycję i dążyć do wielkości sprzed pandemii. Niemniej jednak edycja Kongresu LNE we wrześniu 2021 to ponad 100 wystawców, ponad 300 marek i kilka tysięcy zwiedzających. EXPO Kraków, obiekt, który posiada 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni tętnił życiem, klienci byli zdeterminowani do rozmów z wystawcami i udziału w bogatym programie merytorycznym. To był sukces podwójny, ponieważ Wydawnictwo LNE odważnie zdecydowało się na organizację pierwszej w Polsce imprezy dla profesjonalistów w branży beauty po wielomiesięcznych lockdownach. 

Radość i wzruszenie ludzi obecnych na Kongresie pozwala mi sądzić, że czas wydarzeń na żywo wraca! Ekipa EXPO Kraków od dawna nie miała takiego uśmiechu na twarzy, nasi partnerzy z Wydawnictwa LNE choć zmęczeni, uśmiechali się szeroko i ze łzami w oczach. Bo dla nas wszystkich organizacja wydarzeń ma nie tylko wymiar biznesowy. Żyjemy wśród ludzi, dla nich tworzymy spektakularne imprezy i nie chcemy, aby kiedykolwiek jeszcze coś stanęło nam na drodze do realizacji tych planów!

Zapraszam do EXPO Kraków na kolejne edycje Kongresu LNE i na wiele innych wydarzeń, które już wkrótce będą u nas gościć. A za odwagę w realizacji projektów w dobie pandemii należą się słowa uznania dla każdego, kto podejmuje rękawicę. Przecież wiadomo, że po takim maratonie braku możliwości pierwsi wracają Ci, którzy mają pomysł, są zdeterminowani, posiadają kompetentne i sprawdzone zespoły i wreszcie maja możliwości finansowe – firmy, którym warto zaufać!


Katarzyna Marciszyn

Kierownik Działu Sprzedaży i Wynajmów
Targi w Krakowie (EXPO Kraków)

Kongres i Targi LNE
Zapowiedzi i relacje