FOTORELACJA
Kongresowe WORKSHOPY

Jedną z nowości 39. Kongresu i Targów LNE są praktyczne workshopy w kameralnych grupach. Co wyróżnia te warsztaty? 100% praktyki, międzynarodowi eksperci i unikalna formuła „jak ja to robię?”

 

Zakres tematyczny:
BIZNES – SOCIAL MEDIA – MASAŻ – MAKE-UP – KOSMETOLOGIA – TRYCHLOGIA – NAILS

 

SOBOTA
LWÓW A

 

10.30-13.30 MAKE-UP
Glamour party make-up

cena 300 zł

Party make-up w stylu glamour to seksowny makijaż, który w swojej ofercie powinna posiadać każda makijażystka. Podczas warsztatów Filip Novak zaproponuje swoją wizję makijażu w stylu glamour, a uczestniczki warsztatów będą interpretować ten styl na sobie nawzajem podczas ćwiczeń. Kobiecość, pewność siebie i ochota na zabawę będę hasłem przewodnim warsztatu. Będzie imprezowo! 

Filip Novak (Czechy)
Współpracował z najlepszymi światowymi markami (m.in. Clinique, Lancome, MAC), stworzył profesjonalny program szkoleń dla makijażystów sieci Douglas, pracuje przy Mercedes Benz Fashion Week w Pradze, maluje gwiazdy filmu na festiwalu filmowym w Karlovych Varach. Jego makijaże można oglądać na stronach Vogue, Elle czy InStyle. Wykładowca praskiego Make-Up Institute. 

Liczba miejsc: 30. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. 
Na warsztat należy przynieść własne kosmetyki do makijażu, uczestnicy ćwiczą na sobie nawzajem.

 

14.30-17.30 MAKE-UP 
Light & Shadow – modelowanie i korekta twarzy

cena 300 zł

Konturowanie, rozświetlanie, modelowanie… wszystkie te techniki mają jeden cel – nadanie twarzy harmonijnego wyglądu, podkreślenie zalet cery i ukrycie jej mankamentów. Podczas warsztatów poznasz budowę twarzy i możliwości modelowania jej kształtu, dowiesz się dlaczego w niektórych przypadkach makijaż postarza, nauczysz się pracować wykorzystując światło i cień, aby skorygować proporcje twarzy oraz wykonywać modelujący makijaż do zdjęć i na co dzień. 

Natalia Nayda (Ukraina) 
Światowej klasy wizażystka, mistrzyni europejskich i ogólnoświatowych mistrzostw make-upu, sędzia międzynarodowych konkursów, trenerka narodowego zespołu makijażystów z Ukrainy. Autorka programów szkoleniowych, założycielka szkoły makijażu NB School w Kojowie, która działa na rynku już od ponad 12 lat. Szkoli makijażystów na całym świecie, prowadziła warsztaty m.in. we Francji, Austrii, Rosji, Hiszpanii i Izraelu. Stworzyła autorskie metody treningów dla managerów i wykładowców szkół makijażu. 

Liczba miejsc: 30. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. 
Na warsztat należy przynieść własne kosmetyki do makijażu, uczestnicy ćwiczą na sobie nawzajem.

 

LWÓW B

 

9:30 -12.30 PODOLOGIA 
Ortoplastyka w gabinecie podiatryczno-podologicznym 

cena 300 zł

W czasie praktycznego warsztatu poznasz:

 • funkcje oraz zakres ruchomości w poszczególnych stawach stopy,
 • techniki pracy uwzględniające zmiany w obrębie stóp, deformacje, przykurcze tkanek miękkich,
 • sposoby odciążenia miejsc narażonych na zgrubienia hiperkeratolityczne, prowokowane deformacjami palców stóp.

Nauczysz się też wybranych technik ortoplastycznych. Przećwiczysz:

 • przygotowanie bardzo miękkiej, elastycznej ortozy, idealnej do niwelowania bólu, 
 • przygotowanie ortozy korekcyjnej i stabilizującej, 
 • opracowanie ortoz jako formy odciążenia oraz jako separatora w przestrzeniach międzypalcowych,
 • zastosowanie półtwardej konsystencji preparatów z innymi silikonami oraz kształtowanie dodatkowej części przylegającej do już istniejących ortoz.

Piotr Bielawski 
Kosmetolog, pedagog i podolog, nagrodzony złotą odznaką Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wykładowca polskich i ukraińskich sympozjów podologicznych, od 2012 roku prowadzi własną praktykę – Instytut Podologiczny w Rzeszowie, Przemyślu, Warszawie. Wyłączny dystrybutor zdrowotnego obuwia Arcopedico w Polsce i na Słowacji, producent autorskiej linii kosmetyków podologicznych Podoceutic. 
Warsztat prowadzi Piotr Bielawski oraz zespół specjalistów Europejskiego Instytutu Podologicznego: Anna Czarniecka, Joanna Kustra, Izabela Skrabińska.

Liczba miejsc: 40. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa.
Materiały do ćwiczeń praktycznych zapewnia organizator.

 

13.00-16.00 BIZNES 
Zarządzanie w praktyce – naucz się skutecznie i efektywnie zarządzać pracownikami

cena 399 zł

Podczas praktycznych warsztatów odkryjesz: skuteczne zasady dobrego lidera, które pomogą ci poprawić relacje z pracownikami; jak funkcjonują pracownicy pokolenia Y i co ich motywuje; proste ćwiczenia, dzięki którym poprawisz komunikację ze swoimi pracownikami.
Dowiesz się: jak efektywnie motywować pracowników i jakich błędów nie popełniać w zarządzaniu ludźmi.
Nauczysz się: słuchać nie tylko pracowników oraz najbliższych, rozmawiać z pracownikami i zdawać im właściwe pytania, chwalić i motywować pracowników, skutecznie rozwiązywać konflikty w zespole.
W swoim gabinecie poprawisz: komunikację, styl zarządzania, relacje z pracownikami oraz atmosferę  i jakość obsługi klienta 

Izabela Makosz
Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania przedsiębiorca. Ponad 10 lat temu stworzyła sieć salonów Time for Wax, którą z końcem 2017 roku odsprzedała zagranicznemu inwestorowi. Kobieta biznesu, mentorka biznesowa, założycielka internetowej telewizji dla przedsiębiorczych kobiet Time for Business TV. Autorka książki „Gra o biznes”, która jest biznesowym kompendium opartym na polskich realiach. Swoim doświadczeniem i energią chętnie dzieli się z innymi. Nagrodzona wyróżnieniem LNE Beauty Industry Icon. 

Liczba miejsc: 30. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa.

 

LWÓW C

 

10.00-13.00 SOCIAL MEDIA 
Tworzenie spójnego, estetycznego i profesjonalnego wizerunku w mediach społecznościowych, 

cena 300 zł

Podczas praktycznych warsztatów:

 • poznasz techniki dobrego ujęcia i dowiesz się też, co i w jaki sposób fotografować,
 • przejdziesz przez proces postprodukcji, gdzie zapoznasz się z autorskim kluczem edycji Anji Choluy, który gwarantuje znaczną poprawę jakości zdjęć – ta gotowa formuła oszczędzi prowadzącym gabinety beauty sporo czasu i stanie się punktem wyjścia do doskonalenia umiejętności, 
 • poznasz w praktyce kilka aplikacji do edycji zdjęć, które prowadząca wybrała drogą testów i porównań, a ich znajomość w pełni zaspokoi potrzebę, jaką jest zamieszczanie ciekawych, dobrej jakości zdjęć na profilach w mediach społecznościach,
 • dostaniesz praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia materiałów wizualnych do mediów społecznościowych.

Anja Choluy
Fotografka, specjalistka ds. wizerunku marki online. Przedsiębiorca i absolwentka MBA oraz post MBA „Akademia Przywództwa”. Projekty z zakresu budowanie wizerunku marki realizowała z klientami takim jak Estee Lauder Polska, Bobbi Brown, Jo Malone London, La Mer czy Smashbox. W jej szkoleniach i warsztatach wzięło udział już kilkaset osób, m.in. przedsiębiorców i ludzi biznesu.

Liczba miejsc: 30. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. 
Na warsztat należy przynieść naładowany smartfon i ładowarkę. Uczestnicy przed warsztatem otrzymają informację o tym, jakie aplikacje powinni zainstalować na telefonie do praktycznych ćwiczeń.

 

14.00-17.00 KOSMETOLOGIA 
Klient w gabinecie od a do z - diagnostyka, wypracowanie standardów i doświadczenia własne

cena 300 zł

Profesjonalne podejście do klienta zaczyna się od momentu jego wejścia do gabinetu. Wstępna diagnostyka oraz wypełnienie szczegółowej i odpowiednio skonstruowanej karty konsultacyjnej jest nie tylko ważnym etapem wizyty, ale i podstawą dalszej, często wieloletniej współpracy z klientem.

Podczas praktycznego workshopu nauczysz się m.in. jak:

 • wprowadzić holistyczne podejście do klienta,
 • wypracować zasady odpowiedniej komunikacji,
 • postawić prawidłową diagnozę,
 • zaplanować długoterminowy plan terapeutyczny,
 • zalecać pielęgnację domową (sprzedaż produktu).
Warsztat przygotowany przez ekspertów Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka” 

dr Artur Markowski
Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM w Łodzi, specjalista dermatolog, członek zarządu Stowarzyszenia „Przyjazna Kosmetyka”. Od prawie 30 lat związany ze środowiskiem kosmetycznym, propaguje współpracę środowiska lekarskiego i kosmetycznego. Pomysłodawca i opiekun merytoryczny Collegium Cosmeticum.

Beata Wątorowska
Właścicielka wielokrotnie nagradzanego salonu kosmetycznego, prowadząca swoją działalność od ponad 25 lat. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy oraz WAM w Łodzi, wykładowca Collegium Cosmeticum, prelegent i wykładowca na wielu konferencjach kosmetycznych, członek jury konkursów, zapraszana jako ekspert do programów telewizyjnych. Wieloletni prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Kosmetyka”.

Katarzyna Bołądź
Kosmetolog z 25-letnim doświadczeniem, specjalista promocji zdrowia, żywienia człowieka i dietetyki, ekspert mikroodżywiania, wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjazna Kosmetyka”, właścicielka czterech salonów kosmetycznych w Olsztynie.

Katarzyna Nowacka
Kosmetyczka z 20-letnim doświadczeniem, absolwentka Collegium Cosmeticum I i II stopnia. Członek Stowarzyszenia „Przyjazna Kosmetyka”, Polskiej Akademii Dietetyki i Mikroodżywiania. Posiada wiedzę z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej, laseroterapii, dietetyki, mikroodżywiania, psychologii i wizażu.

Liczba miejsc: 40. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. BUDAPESZT 

 

13:00-17:00 MASAŻ 
Relaksacja, drenaż czy lifting? Zindywidualizowane podejście do potrzeb klienta

cena: 300 zł

Bez względu na to, czy na masaż mamy kilka minut, bo jest to element zabiegu, czy też wykonujemy go jako odrębny zabieg, nauczymy się wykorzystywać ten czas maksymalnie, ale równocześnie w zgodzie z bieżącymi potrzebami, oczekiwaniami i odczuciami klienta. Czym w tym kontekście różnią się te trzy metody i cele zabiegowe? Jak sprostać zdrowotno-estetycznym wyzwaniom u osób po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej? Warsztat z częścią praktyczną, także w oparciu o autorskie metody i wieloletnie doświadczenia własne. Praca praktyczna będzie obejmowała obszary takie jak: głowa (twarz), szyja, dekolt, barki i ramiona.

Piotr Szczotka
Dyplomowany masażysta, licencjonowany promotor zdrowia, bodyworker. Autor wielu artykułów i kilku książek, praktyk, szkoleniowiec i wydawca. Propagator nurtu masażu w odnowie psychosomatycznej i w problemach zdrowotno-estetycznych, twórca autorskich technik masażu.

Liczba miejsc: 20. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. 
Na warsztat należy przynieść ze sobą: preparat do masażu, preparat do demakijażu, zalecany wygodny ubiór

 

NIEDZIELA
BUDAPESZT

 

10.00-13.00 NAILS
Perfect shape - poprawna budowa salonowych kształtów paznokci 

cena: 300 zł 

Trzygodzinne warsztaty z budowy „salonowych kształtów” paznokci metodą żelową - w programie kształty: kwadrat, miękki kwadrat, owal oraz migdał. Podczas praktycznych warsztatów nauczysz się: 

 • dobierać długość i kształt paznokci do dłoni klientki,
 • poprawnie podkładać szablony, 
 • odpowiednio zaciskać szablony tak, by klientka nie czuła bólu,
 • poprawnego wykonywania kolejnych etapów piłowania sztucznego paznokcia. 

Viktoriia Klopotova (Ukraina)
Mistrzyni (2016, 2017) i wicemistrzyni (2015) najbardziej prestiżowych mistrzostw świata NAILPRO Cup Finale — IBS Las Vegas, 4-krotna zdobywczyni nagrody mistrzostw Olimpic Nail Competition, jedna z Top-10 mistrzów świata  World Nails Championship 2010 Monte Carlo (Monako). Autorka kształtu sztucznych paznokci „pipe”. Dyrektor mistrzostw NAILPRO EU i sędzia mistrzostw NAILPRO USA, prezes Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Pielęgnacji Paznokci, od 2015 roku rozwija sieć placówek edukacyjnych Viktoriia Klopotova Professional Nail School.

Liczba miejsc: 30. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. 
Na warsztat należy przynieść ze sobą: pędzelek do żelu, nożyczki do docinania formy, pęsetę do zaciskania i pilnik. Produkty do pracy: preparaty, żele, szablony i lampy UV do utwardzania zapewnia organizator.

 

13.30-15.30 TRYCHOLOGIA ESTETYCZNA
Współpraca pomiędzy dermatologiem i trychologiem  w zakresie terapii różnych postaci łysienia – case study

cena: 200 zł

Tempo życia i rosnące narażenie na szkodliwe czynniki środowiskowe skutkują wzrostem liczby pacjentów z problemem wypadania włosów oraz ze zmianami chorobowymi skóry głowy. Coraz częściej rozpoznaje się zmiany patologiczne uznawane do tej pory za rzadko występujące. Każdy pacjent trychologiczny wymaga wnikliwej diagnostyki, co pozwoli uniknąć błędów terapeutycznych i pielęgnacyjnych. Rozpoznanie powinno być nadrzędnym zadaniem, a jego następstwem jest plan leczenia farmakologicznego i/lub zabiegowego oraz odpowiednia pielęgnacja. Podczas warsztatu omówione zostaną przykłady różnych pacjentów (case study) oraz wzór dobrej praktyki współpracy pomiędzy dermatologiem a trychologiem. 

dr hab. med. Aleksandra Szlachcic
Specjalista dermatolog-wenerolog, doświadczony praktyk i wykładowca. Specjalizuje się m.in. w laseroterapii, dermatoskopii, a także w nowoczesnej trychologii. Przeprowadza też zabiegi przeszczepu włosów techniką S.A.F.E.R. Związana z kliniką Medistica, wcześniej z kliniką Osteomed.

Liczba miejsc: 40. Uczestnicy workshopu otrzymują certyfikat uczestnictwa. 

 

wejściówkę na WORKSHOP można zakupić wraz z biletem/karnetem na 39. Kongres i Targi LNE

Kongres i Targi LNE

Zobacz, co działo się na ostatnim
Kongresie i Targach LNE